Můj příběh

Jsem expert přes diety! Patnáct let omylů a pokusů mne dovedlo k poznání, že diety jsou k ničemu. Už více než tři roky -  bez diety a bez dřiny jsem hubenější, zdravější a cítím se v nejlepší životní formě. A ne jen já. Spolu s přítelem máme mínus 35 kg, jíme více a lépe než v minulosti. Povedu vás krok za krokem, jak zvládnout být štíhlejší, zdravější a cítit se a vypadat mladší.

 

Tak to je pecka! Málem bych tě nepoznala! Jsi krásná whou! To jsou komentáře mých přátel a lidí kolem mě. Moc mě to těší.

 

Vím, že do krasavice mám moc daleko, ale důležité je, že se cítím fantasticky! Jsem na sebe pyšná! Ne proto, že jsem ubrala mému tělu pár kilo tuků. Důležité pro mne je, že po roce výsledky testu krve u pana doktora jsou výborné. Moje psychika je na vrcholu, tělo mne poslouchá, v mém životě zmizel stres a naopak našla jsem nové vize a ty předešlé se postupně naplňují! 

Když to bylo jinak.

Vdávala jsem se velice mladá, bylo mi pouhých 18 let. V devatenácti jsem porodila své první dítě holčičku a za pět let přibyl ještě bráška. Nabraná kila v těhotenství jsem vždy do půl roku dala zpátky. Trochu omezení v jídle a jednoduché 20-ti minutové cvičení každý den. 

Nějak jsem to neřešila. Autem jsem v té době nejezdila a tak běžné běhání kolem dětí, nákupy s kočárkem, dobíhání autobusů, které většinou na zastávce byly dříve než já, to byl můj pohyb.

Po druhém dítěti, jsem nastoupila do práce a rok sezení v kanceláři mně nadělil 6 kilo navíc.V té době jsem zkusila první dietu na 14 dní, přidala jsem trochu běhu a tělo bylo opět v normálu.

Po revoluci v roce 1991 jsem uděla své velké rozhodnutí , odešla jsem ze zaměstnání a začala jsem podnikat. Bylo mi pouhých 32 let, váha kolem 56, měla jsem plno odhodlání a tak jsem se vrhla do světa businessu.

Po pěti letech, kdy samozřejmě bylo daleko více starostí, méně pohybu ( to už jsem měla i auto), tak jsem během jednoho roku přibrala 10 kg! Pomalu den po dni. Ani tehdy jsem to nijak neřešila, koupila jsem si vždy jen o číslo větší oblečení, zrcátko jsem měla pouze ve velikosti A5, v obličeji jsem žádnou změnu nezaznamenala, stále jsem byla ujišťována, že vypadám dobře. Vážně těch starostí s podnikáním bylo tolik, že na takové prkotiny nebyl čas. V té době mně poslala kamarádka foto z naší společné akce. Dívala jsem se na sebe a nechápala jsem , kde se vzaly ty přifouklé tvářičky.

A tehdy to začalo!

Koupila jsem si váhu a první knihu o dietě.

A ke stresům kolem podnikání se přidal ještě stres z toho jak bojuji s kily. Čím více stresu, tím rychleji šla kila nahoru. S každou novou zaručenou dietou jsem po jejím ukončení měla pár kilo navíc.

Koncem roku 1999 na prahu mé čtyřicítky jsem se rozhodla pro radikální změnu a ukončila jsem mé všechny podnikatelské aktivity. Nastoupila jsem k jedné firmě na ŽL a vydala jsem se cestou marketingu. Bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem do té doby ve svém životě udělala. Ne z nuly, ale obrovského mínusu jsem se během 3 let vypracovala na vrchol ve svém oboru a postupně jsem si začala plnit své sny. Jen ta váha se ne a ne poddat.

Tak nějak jsem si zvykla.

Začala jsem jezdit na exotické dovolené a vždy jsem si je maximálně užívala. Jen ty fotky od přátel, které po dovolených posílali mně tu radost kazily. Samozřejmě jsem vždy našla nový zaručený přípravek, náplasti, čaje a různé prostředky na hubnutí. A další nové diety!

Považuji se za experta přes diety!

Úspěchy v mém podnikání rostly a s nimi i moje váha. Vždy když jsem dokončovala nějaký svůj pracovní cíl, tak jsem oblékala své největší kousky ze šatníku

A kdy přišel ten zlom?

V lednu 2015 nastoupil můj přítel do nemocnice na vyšetření plic. Jel tam na 3 dny. Skončil na JP a do práce se vrátil až za dlouhých 11 měsíců. Moje dcera v té době začala mít zdravotní potíže a potřebovala psychickou podporu celé rodiny. Já sama jsem u gynekologa dostala zprávu, že se nevyhnu menšímu zákroku. A při pravidelné roční prohlídce mě pan doktor předepsal troje prášky. Na snížení cukru, na cholesterol a na překyselení organismu.

To bylo v dubnu téhož roku. Moji rodiče slavili 55 let společného života a já po všech těch stresech posledních měsíců jsem při oslavě byla úplně bez energie, cítila jsem se na konci svých sil.

Následné foto z oslavy a prostudování všech přiložených informativních letáčku od předepsaných prášků, mne přimělo přehodnotit co je pro mne v danou chvíli to nejdůležitější v životě.

A konečně mě došlo, že jsem to já!

Nebudu polykat léky, které mají tolik vedlejších účinků!

Zároveň chci být zdravá!

A protože jsem v té době už více než rok studovala různé směry stravování , měla jsem za sebou 30dní Whole 30, dvě zkušenosti s výživovými poradci za nemalé peníze, rozhodla jsem se, že ze všech těch poznatků si vytvořím životní program , kterým se budu řídit.

Ještě jsem potřebovala podporu doma.

Už mě nebavilo při každém nákupu tahat petky s tou sladkou vodou pro partnera. Kupovat každý druhý den pecen chleba. A vařit pro dva různá jídla. Musela jsem si s partnerem vážně promluvit. Nakonec to bylo velmi jednoduché. Partner totiž nafasoval kortikoidy na půl roku a doporučení zhubnout přímo od lékaře.

A tak jsme se ze dne na den začali stravovat jinak než doposud. Já jsem překopala celou naší kuchařku a bez jakýchkoliv nesmyslných diet naše kila ubývala.

Sdílený úspěch = dvojitý úspěch.

Postupně přidávané pohybové aktivity a po 5 měsících jme měli bez dietybez dřiny dohromady mínus 35 kg!

Naše lékařské vyšetření jsou po roce v naprostém pořádku. Zmizely i další problémy. O tom všem se s vámi podělím v mém e-booku.

Mám radost, že všechna ta studia ohledně stravy a jak si vylepšit zdraví mne dovedla na tu správnou cestu. Teď je čas předávat zkušeností dále. A to dělám prostřednictvím těchto stránek