Bez čokolády ani ránu :)

Neznám mnoho lidí, kteří nemají rádi čokoládu, ale znám mnoho lidí, kteří se čokoládou ládují denně.

Ke které skupině patříte vy? K milovníkům čokolády? Zaháníte čokoládou stres? Používáte ji jako afrodisiakum?

Rozlišujete kvalitu? Sníte cokoli, co se tváří jako čokoláda? Nebo si svůj kousek kvalitní čokolády vychutnáváte příležitostně?

chocolate-1502458__180

Já sama od dětství miluji chuť čokolády. Upřednostňuji čokoládovou zmrzlinu, čokoládové zákusky, keksy, čokoládové náplně. Dovedete si představit, jaká byla moje radost, když jsem na pultech knihkupectví objevila knihu „Jezte čokoládu a zhubněte“ autor Will Clower, Ph.D.  na předním obalu knihy píše „moderní věda potvrzuje, že byste čokoládu měli jíst každý den.“

Pravdou je, že čokoláda patří mezi potraviny, které jsem intuitivně zařadila do mého nového stravovacího programu a je součástí i mého dnešního jídelníčku. Pouze si dnes vybírám kvalitu  na úkor kvantity:) V minulosti nebyl žádný problém spořádat celou bonboniéru na posezení. Vždy jsem upřednostnila mléčnou před hořkou. Hořká mi prostě nechutnala.

Časy se mění a chutě taky 🙂 Od té doby, co se vědomě stravuji dle svého stravovacího plánu, podle kterého s partnerem už více než rok hubneme, miluji chuť hořké čokolády!  Vychutnávám si lahodné kousky kvalitní čokolády s vědomím, že v tom okamžiku dodám svému tělu jednu se super-potravin.

A mléčnou čokoládu nechávám nepovšimnutou v regálech s cukrovinkami.

chocolate-1502454__180

Proč jíst vysokoprocentní čokoládu s minimálním obsahem 70% kakaa

Kvalitní čokoláda v rozumném množství prodlužuje život a nevede k obezitě. je považována za afrodisiakum a povzbuzující prostředek. Obsažené flavonoidy kakaových bobů mají antioxidační účinek a chrání organismus před účinkem volných radikálů.

Čokoláda s vysokým obsahem kakaa, ale má i spoustu dalších přínosů :

 

♥ lepší pleť                                                               ♥ zdravější srdce

♥ zdravější zuby

♥ vysoký krevní tlak pod kontrolou                   ♥ sníženi riziko rakoviny

♥ větší kontrola nad cukrovkou

♥ Lepší sexuální zdraví

 

Díky těmto přínosům mám svou čokoládu vždy po ruce 🙂 Vymyslela jsem si úžasný čokoládový zákusek, který čas od času upeču pro své milované, a protože je podle zásad mého programu stravování, s chutí si dám vždy minimálně dva kousky! Recept najdete v připravovaném eBooku: „NETRAPTE SE HLADEM a zhubněte !“

A nakonec dvě čokolády na srovnání:

Lindt EXELENCE 85%.

Složení : kakaová hmota, kakaový prášek se sníženým  obsahem tuku, kakaové máslo, třtinový cukr,přírodní

20160821_134841  aroma : Bourbon vanilka

 

 

20160821_135005

 

Orion  Višně v hořké čokoládě

Složení : Cukr, kakaová hmota, rostlinné tuky,(Palmový, palmojádrový),višňová náplň:(Cukr,glukózový sirup,višně 8,5%,koncentrát višňové šťávy 8,5%.Zvlhčující látka glycerol, pitná voda, stabilizátor :karagenan, kyselina, kyselina citronová, citronany sodné,…..dál se mi to nechce opisovat. Zkuste si to přečíst na etiketě. A to jsem přesvědčená, že patří k těm lepším 🙂

Záleží jen na Vašem výběru. Ta první patří mezi super-potraviny. Ta druhá Vám pomůže k vyšší váze 🙂 Které dáte přednost?

Přeji Vám, abyste si vybrali správně.

Užívejte si chuť lahodné, zdraví a srdci prospěšné čokoládě a mějte ji vždy po ruce. A až Vás přepadne mlsná, vložte si dva čtverečky do pusy a jemně ji cucejte než se zcela rozpustí. Vychutnejte si ji se zavřenýma očima. Můžete tím nahradit sladkou tečku po jídle, místo zákusku. Vyzkoušejte to a uvidíte co se bude dít dále….

Časem bez své čokolády nedáte ani ránu 🙂

 

♥♥♥   Krásné letní dny, plné sluníčka  ♥♥♥

Jana

 

 

 

 

 

 

 

Jana Korábiková
Jsem expert přes diety! Patnáct let omylů a pokusů mě dovedlo k poznání, že diety jsou k ničemu. Už více než rok - bez diety a bez dřiny jsem hubenější, zdravější a cítím se v nejlepší životní formě. A ne jen já. Spolu s přítelem máme mínus 25 kg, jíme více a lépe než v minulosti. Povedu vás krok za krokem, jak zvládnout být štíhlejší, zdravější a cítit se a vypadat mladší. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře